...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 34 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


PeaZip

Strona: (odwiedź stronę)

Licencja: Open Source(LGPLv3)
Wersja: 9.6.0
Język: do wyboru (PL)
Rozmiar: 26,8 MB
Informacje dodatkowe:
Wersja portable 32 i 64 bit

DOWNLOAD


PeaZip to bezpłatne oprogramowanie do archiwizacji plików, oferujące intuicyjny interfejs i szeroką gamę funkcji. Bez konieczności rejestracji, PeaZip umożliwia zarówno pakowanie, jak i rozpakowywanie plików w wielu popularnych formatach.

Program obsługuje ponad 200 znanych formatów archiwalnych, w tym: 001, 7Z, ACE (*), ARC, ARJ, BR, BZ2, CAB, DMG, GZ, ISO, LHA, PAQ, PEA, RAR (**), TAR, UDF, WIM, XZ, ZIP, ZIPX, ZST i wiele innych. PeaZip wyróżnia się wsparciem dla różnych formatów, co sprawia, że jest wszechstronnym narzędziem do obsługi archiwów. Format ACE jak i RAR wymagają pewnej konfiguracji, czy instalacji dodatkowych komponentów ze względu na licencje w celu pakowania archiwum, rozpakowywanie powinno natomiast działać bez problemu.

Funkcje programu:
  • Kompresja i dekompresja - efektowana kompresja plików,
  • Interfejs użytkownika - intuicyjny interface użytkownika, co czyni program przyjazny w użyciu,
  • Bezpieczeństwo - szufrowanie plików przy pomocy algorytmu AES-256,
  • Wiele języków - program posiada wiele języków, w tym język polski
Największą zaletą programu jest jednak dążenie do celu, by dostarczyć funkcje, które w głównej mierze są porozrzucane po innychtego typu aplikacjach do archiwizacji plików. Jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość zmiany kodowania znaków wybranego archiwa.
    Co to takiego? Co to znaczy?
    Wyobraź sobie, że pobierasz paczkę ZIP jakiejś japońskiej gry. Gdy chcesz ten pobrany ZIP rozpakować, to wszystkie pliki majązniszczone kodowanie. Pliki mają jakieś dziwaczne nazwy, a po rozpakowaniu, gra nie startuje bo nie widzi odpowiednich plików.Tym sposobem można zmienić kodowanie, by pliki zostały wyświetlone prawidłowo i można wymusić poprawne rozpakowanie paczki. Oczywiście jeżeli to jest gra japońska, to być może będzie potrzebne użycie dodatkowego programu w celu emulacji regionu.
Zdecydowanie przydatna funkcja, w szczególności jeżeli gra posiada dziwne kodowanie (tutaj polskie gry i znaki diakrytyczne w nazwach plików - czasami mogą powodować problemy). W takich przypadkach warto mieć Peazip pod ręką.

Tutaj na stronie można pobrać program w wersji portable dla systemu Windows (x32 i x64), natomiast warto zaznaczyć, że Peazip jest dostępny także na inne platformy, Linux/Unix, MacOS, BSD. Jest bardzo elastyczny, być może jest nawet wersja dostępna na kalkulatory.

Interface programu jest bardzo intuicyjny jak widać, tutaj przykład paczki japońskiej, która posiada japońskie pliki, podkreślone na czerwono. Dla PeaZip to nie problem, wystarczy tylko wybrać odpowiednie kodowanie.

Jak widać, po wybraniu właściwego kodowania, pliki wyglądają zdecydowanie lepiej (tak jak powinny). O dziwo jeden folder nie został przekonwertowany, i nadal wyświetla nie to co trzeba, ale spokojnie, po rozpakowaniu będzie miał japońskie kodowanie.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024