...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


Wolf RPG Editor

Autor: SmokingWOLF
Strona: (odwiedź stronę)

Licencja: Freeware
Wersja: 2.24
Język: Polski
Rozmiar: ~114 MB
Informacje dodatkowe:
Wydanie 1

DOWNLOAD


Wolf RPG Editor jest to narzędzie typu WYSIWYG do tworzenia gier komputerowych, wzorowanym na dość popularnej serii RPG MAKER. Program pozwala na tworzenie gier 2D, głównie JRPG, ale przy pomocy bogatego edytora zdarzeń, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć inny gatunek gry. Program jest całkowicie darmowy i działa bez instalacji! Cechy programu:
 • Intuicyjny, program jest bardzo zbliżony do serii RPG Maker,
 • Potężna baza danych; w zasadzie aż 3 bazy danych, gdzie użytkownik może definiować, ustawiać i określać pola w dowolny sposób. Można tworzyć postacie, czary, przedmioty i inne ustawienia. Oczywiście wszystko posiada swoje granice (Rodzaj: 100, Dane: 10 000, Pola: 100).
 • Rozbudowane typowe zdarzenia; typowe zdarzenia są połączone z bazą danych, dzięki temu można tworzyć i modyfikować grę do swoich potrzeb. Okienka menu, walka, start gry - wszystko jest właśnie zbudowane przy pomocy zdarzeń.
 • Edytor tilesetów; pozwala na eksportowanie jak i importowanie ustawień mapy. W tym miejscu można ustalić jak dane elementy mapy będą się zachowywać (czy będą blokowały bohatera, a może będą się wyświetlały nad nim). Limit tilesetów: 10 000.
 • 3 warstwy dla mapy; przy pomocy 3 warstw, można rysować skomplikowane wariancje mapy.
 • Bogaty edytor zdarzeń; Zdarzenia odpowiadają za wyświetlenie w grze tekstu, przejścia, walkę itp. Przy pomocy prostych poleceń można stworzyć nie skomplikowane zdarzenia takie jak np. Skrzynia, postacie, przejście do innej mapy itp., przy użyciu nieco zaawansowanych poleceń można zaprojektować strzelanie chociażby z łuku.
 • Wygodny; program działa bez instalacji i to samo tyczy się gier, które zostały w nim wykonane. Odpowiednie pliki (folder DATA, plik GAME.EXE oraz plik DLL) wystarczy spakować w ZIP (czy inne archiwum) i można spokojnie się dzielić swoją grą!
Niestety, ale program posiada też swoje wady, w szczególności polskie wydanie 1:
 • Brak PL znaków podczas gry, należy kombinować,
 • Baza danych nie zawiera za wielu przykładów (to co wyżej)
 • Niektóre zwroty będą wymagały korekty...
Jednak warto dać szansę i przetestować alternatywę, gdyż Wolf RPG Editor może okazać się wręcz idealnym narzędziem właśnie dla Ciebie!

Główne okno programu, na pierwszy rzut wychodzi edytor mapy, gdzie można zaznaczać warstwy, a następnie rysować. Wygląda dość znajomo, prawda?
Edytor zdarzeń, mimo iż jest to całkowicie inny program, to jedak zachowano pewną prostotę, a nawet dorzucono kilka ciekawych opcji, jak np. listę zdarzeń czy też zasięg zdarzenia.
Edytor tilesetów, główne ustawienia mapy można powiedzieć. Ustawienie blokowania, kierunków, lady, określenie plików graficznych oraz najciekawsze - wyeksportowanie ustawień do pliku.
Widok gry - przyjemna grafika, płynna animacja, domyślnie ruch w 8 kierunkach.
Tradycyjne menu podczas gry, wygląda na to, że wszystko jest na swoim miejscu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do tego menu dorzucić własne opcje.
A tutaj klasyczna walka turowa. Chociaż brakuje tła walki, to jednak taka wariancja też jest klimatyczna.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024