...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 43 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Czasoprzestrzeń - 1

Autor: TiTek

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 38 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Nie wymaga programu

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


W Internecie już dawno chodziła po różnych serwisach gra autorstwa Titka utworzona w RPG Maker 2000 i dziś właśnie bramy Twierdzy RPG Makera zostały dla niej ponownie otwarte. Gra dzieje się w czasach średniowiecznych i opowiada o tym, jak taki jeden demon (czy inny potwór) niszczy miasta, lasy, góry, po prostu cały świat. Wielki Mędrzec był w stanie tej bestii zaradzić, dlatego wysyła trójkę bohaterów (Akiego, Winiwię i Turmina) właśnie do przeszłości! A w jakim celu, to już sami odkryjecie. Czy wspaniała drużyna będzie w stanie pokonać demona? Cała ta sprawa zależy właśnie od nas.

Nasza gra jest czystą rtp'ówką (zwykłe rtp + dodatkowe rtp), oczywiście nie przeszkadza to nam w rozgrywce. Grafika jest no... co mogę powiedzieć... ładna, dobrze zrobione blokowanie, tereny i wszystko dopracowane. Takiego czegoś się oczekuje, a rzadko się spotyka. Normalnie wszystko jest na swoim miejscu, jak powinno być. Muzyczka, mimo iż z RTP, to jest ładnie dobrana, gdyż każda nutka jest dopasowana do klimatu.

A teraz... Zdarzeniówki. Niestety tego tutaj za bardzo nie widać, w końcu to było rozpoczęcie przygody Titka z RPG Makerem, no nie? Nie oczekujmy zbyt wiele. Mała ciekawostka: za czasów, gdy był tylko rm2k na scenie, nie było zdarzeniówek, tylko porady proste, trudne i skrypty, ale to na marginesie. Wróćmy jednak do Czasoprzestrzeni. Podstawowe menu, jak i podstawowa walka, oczywiście ujdą. Bardzo mi się spodobały zagadki, czy poruszający się wagonik, jednak to żadna rewelacja. Każdy rpgmakerowiec jest w stanie coś takiego zrobić. No więc, można powiedzieć, że tu ciekawych zdarzeniówek NIE MA!

Spodobała mi się obszerna mapa świata i to, że autor nie szedł na prościznę (tak jak niektórzy to robią) i zrobił sam przedmioty, potwory, zdolności i bohaterów. Wiecie, co mam na myśli, prawda? Całą tą bazę danych.

Idealnie jednak nie było. Teraz trochę o błędach: przyznam szczerze, że za wiele to ich nie znalazłem. Niestety ciemna woda jest solidna, przez co nawet jak stateczkiem pływałem, to do wielu terenów nie mogłem przejść.

Więc tak, gra jest warta polecenia. Oczywiście, każdy może znaleźć pewne błędy, jednak chciałbym, abyście pamiętali, że to jest pierwsza część jednej z polskich serii gier, z których możemy być dumni. Po prostu wszystko jest w porządku, lepszych słów nie mogłem znaleźć nawet w słowniku. Zapraszam do pobrania.Typowa, klimatyczna RTPówka wykonana na RPG Makerze 2000.
Chyba większość osób uwielbia ogniska, kiełbaska, piwko, dziewczyny... Piękne. Ma się rozumieć.
Spacer po mapie świata - widać pewnego rodzaju niedociągnięcia, no ale od starych gier nie ma co wymagać, prawda?
Podczas wędrówki można napotkać losowe potwory jak np. szlam.


Tekst: Szezjo
email: szezjo@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024