...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 9 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Teleporterzy

Autor: _DEM_

RPG Maker: 2000
Wersja: Demo
Gatunek: Przygodówka
Język: Polski
Rozmiar: 378 KB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Nie wiem dlaczego, ale gry z 'tamtych czasów'. Mimo wykonania na samym RTP, bez kompletnie żadnych złożonych mechanik. Dla mnie mają pewnego rodzaju urok, który zawsze mnie przyciągał.
Jednak czy Teleporterzy autorstwa _DEMA_, wydane 12 listopada 2002 roku, mają w sobie tego ducha nostalgii i przy ogrywaniu tytułu, cofniemy się do tych lepszych czasów, które jak miałem okazje wielokrotnie słyszeć, były takie wspaniałe dla makerowców?

Teleporterzy, autorstwa _DEMA_ siedziały już w mojej głowie od dłuższego czasu, bo pamiętam że przy przeglądaniu archiwum natknąłem się na pierwszą wzmiankę o tej produkcji we wpisie z 2 listopada 2002 roku. Owa produkcja składa się tylko z 7 mapek, gdzie autor. Zaimplementował krótkie wprowadzające intro, lekki zarys fabularny z dawką humoru, oraz jedną mini gierkę, gdzie skupimy się na unikaniu przeciwników.

W produkcji, wcielamy się nie w jednego, a w trzech bohaterów, którymi są ~ Malvin, ~ Canter i ~ Thunderbot. Każdy z nich jest niesamowity na swój sposób, ponieważ wszyscy się od siebie różnią i są dość charakterystyczni. Pierwszy przedstawia rasę ludzką, Thunderbot, jest robotem, zaś Canter... kurczakiem. Tak!, i jeszcze żeby było zabawniej, przez chwilę, gracz będzie miał okazję wcielić się w kurczę i przyjdzie mu wykonać zadanie, mające dość znaczący wpływ na przebieg dalszej fabuły =].

Same dialogi w grze, są zrobione w dość lekkim humorystycznym klimacie, z czego nie ukrywam, momentami się uśmiałem. Poza jednym zadaniem z początku gry, produkcja jak wspominałem powyżej, nie zawiera żadnych mechanik, a całość graficznie jak i dźwiękowo, korzysta tylko i wyłącznie z pakietu oprogramowania RTP. Całe wykonanie gry, zamyka się w 7 mapkach, gdzie uwzględniając ich estetykę jak i zagospodarowanie obiektowe, są dość miałkie. Pomimo znikomej ilości map, autor postarał się i zadbał o detale zdarzeniowe na nich, ponieważ na większości, gracz może wejść w interakcję z przedmiotami, oraz obiektami znajdującymi się pomieszczeniach. Walk w produkcji nie doświadczymy zbyt mocno, bo stoczymy zaledwie tylko jedną, która jest standardową. Dodatkowo, menu, które autor wykonał samodzielnie, przypisując nowe przedmioty w bazie danych, oraz wygląd. Nie zdaje on egzaminu, ponieważ jest rażący, nie z powodu estetycznych, a praktycznych, bo wchodząc z poziomu menu w zakładki klamoty i na sobie z powodu ciemnej czcionki, wszystko jest praktycznie niewidoczne.

Teleporterzy, to produkcja która miała zostać rozwinięta po pewnym czasie, jednakże to nigdy nie nastąpiło. W tytule, podobał mi się lekki humor, który można było odczuć w wiadomościach, oraz interesujące intro, które grę otwierało. Szkoda, że produkcja zamyka się zaledwie w kilku mapach i gameplay trwa kilkanaście minut.

~ Czy poczułem ducha nostalgii o którym wspominałem na początku recenzji?
Wydaje mi się że nie do końca. Lecz super było obcować z tworem, który został wyprodukowany na (użyję tutaj metafory) 'początku czasów' gdzie RPG Maker wkraczał dopiero do naszego kraju i nabierał zainteresowania makerowców.
Jednak osobiście, czuje mocny niedosyt, bo mam poczucie, że przy pełnej wersji świetnie bym się bawił.

Kurczak wykonał zadanie wzorowo!
Malvin, Canter i Thunderbot wyruszają ocalić świat.
DEM Produkszyn, wprowadzenie do gry z nostalgiicznych czasów, wydanej w świętym 2002 roku.
Kurczak wyrusza na ratunek świata, czy mu się uda?


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl