...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Astromid
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Krypta >> Artykuły

Twórz Gry w Bibliotece z Zombikiem Warsztaty ze szkolenia w programowaniu z RPG Makera, przeprowadzane w Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży

Wstęp
Witajcie kochani Makerowcy.
Dawno żadnego artykułu nie było, ale jakoże odbyło się wydarzenie mające dla naszej Polskiej makerowej społeczności ogromne znaczenie, postanowiłem że warto tej chwili poświęcić czas i ją udokumentować.

Informacje o wydarzeniu

Zacznijmy od tego że za sprawą całego zamieszania stoi znany większości części widowni makerowej, autor gier i były redaktor Twierdzy RPG Makera - Zombik. Nasz przyjaciel postanowił zorganizować Warsztaty Tworzenia Gier RPG, które to odbyły się w Miejskiej Publicznej bibliotece w Chodzieży, mieszczącej się w woj. Wielkopolskim.

Warsztaty te skupiają się wokół RPG Makera, gdzie za sprawą nauczyciela w którego rolę wcielił się nasz Zombik, pod jego profesjonalnym okiem, młodzież biorąca udział w warsztatach, kształci swoje umiejętności makerowe!

Pierwsze Warsztaty odbyły się w dniu 21.07.2022r.
Młodzi zapaleni uczestnicy, poznali podstawy RPG Makera, a dalej przeszli do tworzenia prostych gier RPG.

Drugie spotkanie miało miejsce w dniu 30.07.2022r.
Uczestnicy zagłebili się w budowę zdadzeń, pokazano im budowę linii dialogowych, oraz do czego służą przełączniki!

Reportaż w TV oraz audycja w Radiu.
Dodatkowo to nie wszystko!
Samymi warsztatami zorganizowanymi przez Zombika, zainteresowały się ogólnopolskie media, co poskutkowało reportażem (a w zasaszie kilkusekundową wzmianką) w wieczornym dzienniku, którego emisja była w TV!

Oraz w Radiu Poznań, młodzi uczestnicy mieli okazję się wypowiedzieć ze swoich doświadczeń jakie im towarzyszyły przy tworzeniu w RPG Makerze!

Poniżej możecie obejrzeć reportaż:Zdjęcia z pierwszego spotkaniaZdjęcia z drugiego spotkaniaZakończenie
Jako redakcja prowadząca stronę poświęconą RPG Makerowi od 19 lat. Widząc takie obrazki, aż łezka w oku się kręci i serce pęka z dumy widząc, jak młode pokolenie zasiada do RPG Makera i tak jak my kilkanaście lat temu, tak teraz i nowe pokolenie - ulega magii tego programu i miejmy nadzieje że niebawem na nasze skrzynki mailowe lub fora, przybędą nowe gry, stworzone właśnie przez tych uczestników warsztatów, które poczują zapał do tworzenia w RPG Makerze.

Redakcja Twierdzy RPG Makera wysyła gorące pozdorwienia dla młodzieży, oraz dla organizatora całego zamieszania Zombika i serdecznie dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży, za okazane wsparcie i pomoc Zombikowi w organizacji całego wydarzenia!

Redakcja Twierdzy RPG Makera.
Autor: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022