...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
RPG Maker Polska >> Strona >> Virtua Twierdza


VIRTUA TWIERDZA

PRZYGODY REDAKTORÓW TWIERDZY W ŚWIECIE RM'a

RPG Maker: ME
Wersja: 1.0
Gatunek: Survival / RPG
Język: Polski

Informacje dodatkowe:
Projekty z serii VT, nie są typowymi grami. Są to projekty stworzene na zasadzie Filmów/Epizodów do oglądania bez możliwości ingerowania w przebieg zdarzeń przez Gracza.
Pierwszy taki projekt na Polskiej Scenie RMa, przedstawiający przygody redaktorów Twierdzy Rpg Makera. Historie, co prawda są fikcyjne, lecz w pewnych momentach (dialogi między bohaterami, lub wydarzenia) w mniejszym lub większym stopniu, nawiązują do wydarzeń które faktycznie miały miejsce.

Projekt Virtua Twierdza został zainicjonowany przez Burgunta i pierwszy odcinek ukazał się w dniu 13 Lipca 2006 roku. Pierwszy odcinek został bardzo pozytywnie odebrany, co poskutkowało kontynuacją projektu i w krótkim czasie na stronę trafiały kolejne odcinki z życia redaktorów. Virtua Twierdza, wyróżnia się na tle pozostałych projektów ze względu na swoją nietypową formę, ponieważ w momencie swojej premiery, była to pierwsza (gra) na Polskiej scenie RMa zbudowana w formie filmu/epizodu, który gracz może tylko oglądać, a cały mechanizm w projekcie opiera się na samowolnym funkcjonowaniu gdzie bohater nie ma kompletnie wpływu na rozwój wydarzeń.

Gry/Odcinki z serii Virtua Twierdza, posiadają zestaw oryginalnych grafik przedstawiających bohaterów odcinka, które sa rysowane przez Autorów danego epizodu, lub w momencie kiedy odcinek tworzy osoba z poza redakcji, jeden z redaktorów podmieni charsety na te które są przypisane dla danego redaktora. Projekty z serii VT tworzone są przeważnie w wersji RPG Makera ME, ponieważ od samego początku serii zasoby na potrzebu odcinków, (mam tutaj na myśli grafiki), tworzone są właśnie dla ww. wersji makera i jest to już swoistego rodzaju tradycja iż projekty z VT, tworzone są w RPG Makerze ME.Jest to nietypowa gra w RPG Makerze 2003 (ME).Ma ona formę krótkiej historyjki do oglądania. Przedstawia ona różne losy naszej redakcji w świecie RPG Makera w formie filmu. Wydarzenia w odcinku mogą nawiązywać do tych które faktycznie miały miejsce, ale też nie muszą i tutaj każdy twórca odcinka ma wolną rękę, więc jesteś zdany tylko na swoją wyobraźnie i to Ty decydujesz co stanie sie ze światem i jego bohaterami w trakcie oglądania Twojego odcinka.Odcinek VT może stworzyć każdy! Redaktor, ale także i Ty! Wystarczy, że wymyślisz krótką historyjkę, minutę, lub nawet dziesięć. Wykonasz ją w RPG Makerze, i prześlesz. Nie musisz korzystać z nowych grafik. Możesz wykonać odcinek ze zwykłego RTP, a redaktor przygotuje wersję z niestandardową grafiką. (lub tutaj zachęcamy, do zjechania na dół i pobrania przygotowanego paku grafik, wraz z projektem)
  Poniżej krótka lista wymagań, aby odcinek mógł zostać zamieszczony na stronie:
  [1.] - Zalecenia aby odcinek został stworzony w RPG Makerze ME, ze względu na to iż dotychczasowe odcinki były tworzone w RM ME, oraz wszystkie zasoby i mapy, przygotowane są pod ww. wersję.
  [2.] - Odcinek musi być stworzony w formie filmiku, czyli wszelakie wydarzenia, ruch bohaterów itd, dzieją się samowolnie, a gracz ma zablokowaną możliwość ingerowania w przebieg zdarzeń.
  [3.] - Bohaterami odcinka muszą być Redaktorzy Twierdzy RPG Makera (nie jest tutaj zabronione dodanie bohaterów z poza redakcji). Redaktorzy występujący w odcinku mogą być Ci którzy, znajdują się obecie na liście Redaktorów, ale również moga to być te osoby, które były w poprzednich miesiącach/latach w redakcji.
  [4.] - Zabronione jest obrażanie bohaterów, zwłaszcza jeśli nim jest osoba z prawdziwego zdarzenia, oraz zamieszczanie wulgarnych słów (proponuje wykropkować).
  [5.] - Odcinek powinien trwać conajmniej 2/3 minuty.
  [6.] - Warunek konieczny!, odcinek musi posiadać humor i unikatową historię, (np. w jednym z odcinków redaktorzy muszą jechac do sklepu po bułeczki, tylko że robią to poprzez zjazd z góry na deskach snowboardowych ^^)

Zalecenie:
Proponujemy w przypadku kiedy chcesz zabrać się za stworzenie własnego odcinka VT, a nie miałeś z nim styczności od strony projektu, pobranie dwóch/trzech, odcinków na dysk, otworzenie ich poprzez RM'a i zapoznanie na jakiej zasadzie funkcjonują zdarzenia w odcinku.

Czytaj poniżej "Niezbedne Zasoby", znajduje się tutaj paczka do pobrania z grafikami, które był wykorzystywane w poprzednich odcinkach z serii VT. Jeśli nie posiadasz projektu i grafik, zalecane jest pobranie paczek.Jeśli chcesz zacząć projekt od zera, bez kasowania zdarzeń i usuwania niepotrzebnych dodatków edytując poprzedni odcinek VT, aby stworzyć swój. Poniżej znajdują się Paczki do pobrania z przygotowanymi grafikami, oraz z gotowym projektem z mapami, które wystepowały we wszytkich odcinkach z serii VT z usuniętymi zdarzeniami. Gotowe do skopiowania/otworzenia i tworzenia na nowo.
  Paczka Grafik: Przygotowany pak ze wszystkimi zgromadzonymi grafikami z każdego odcinka VT, zawierający te najważniejsze do stworzenia nowego odcinka. Charsety redaktorów, Ekran tytułowy, Ekran końca gry, Obrazki, Okienka Widow, System, Panoramy itd.. (CharSet, ChipSet, FaceSet, GameOver, Panorama, Picture, System, Title) ok. 134 plików.
  Paczka z Gotowym Projektem (MAPY): Projekt należy otworzyć poprzez RPG ME w którym znajdują się wszystkie najważniejsze mapy wystepujące w odcinkach VT. Mapy nie posiadają żadnych zdarzeń, więc są gotowe od razu do użytku. (przykłady map w projekcie: Zamek twierdzy, pokoje redaktorów, mini-mapa świata, mapy wykorzystujące panoramy (ekran ładowania, ekran powitania). Projekt zawiera 50 map.
Projekt VT liczy dzisiaj ponad 13 lat, można policzyć że średnio każdy z odcinków wychodził jeden na rok. Dział z projektem Virtua Twierdza został odświeżony i do każdego z odcinków została przygotowana mini recenzja-prezentacja. Mamy nadzieje że dzięki tej inicjatywie pojawią się osoby które zechcą tchnąć życie i nowe przygody w bohaterów serii i ujżymy niebawem coś świeżego!
VIRTUA TWIERDZA - SPIS ODCINKÓW

Numer Odcinka Nazwa Odcinka Czas Trwania Autor

Odcinek 10Urlop
22 min, 43 sek.
Rubin
Odcinek 9Zastępstwo
4 min, 32 sek.
Adeq
Odcinek 8Turniej
10 min, 17 sek.
Marcos
Odcinek 7Powrót Legendy
16 min, 51 sek.
Rubin
Odcinek 6Wigilia cz.2
6 min, 33 sek.
Makaveli
Odcinek 5Wigilia
6 min, 42 sek.
Virdos
Odcinek 4Kłopoty w Archiwum
15 min, 41 sek.
Glock
Odcinek specjalnyMikołajki
6 min, 57 sek.
Kspark
Odcinek 3Prawo Jazdy
10 min, 11 sek.
Reptile
Odcinek 2???
???
???
Odcinek 1Visniewski Strike's Back!
11 min, 23 sek.
Burgund
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024