...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce
Subiektywnie o Tekstowych Grach Fabularnych i nie tylko
ZAYKOWORKSModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> News

News


15 stycznia 2019 - 23:26 (Dragon Kamillo)

Dzeń Dobry,
Dzisiaj na stronkę wrzucam zestaw Battle Charsetów do RM2k3 które były dołączone do podręcznika o tymże makerze. Co prawda postaci jest tylko 8 (choć może to trochę dziwnie powiedziane, bo jest ich w sumie 4 a drugie 4 to jakieś roboty - nie ważne) ale mają wszystkie pozy na wzór tych z RTP i są w klimatach Sci-Fi. Jako że do książeczki dołączone też są charsety to wygrzebałem też ten który odpowiada tym grafikom i również umieściłem go w paczce, aby już nie było trzeba szukać, a na reszte charsetów i ogólnie grafik (choć nie tylko, bo są też np króciutkie scenki w .avi) przyjdzie pewnie jeszcze czas.
Dobra, na dzisiej to tyle, pa.


15 stycznia 2019 - 16:00 (Reptile)

Ave,
Ostatnio dość często lądują postacie do RPGMV i tego samego autora (GalacticGod). Tak się składa, że dzisiejsza paczka też jest od niego i też RPGMV Characters; bohaterowie z serialu X-Men. Zasada ta sama: stylowo - RTP z RPGMV by pasowały do reszty, kilka postaci no i grafika SV_Actor dla pana Deathpoola. Na pocieszenie, jest to ostatnia paczuszka, ale mogą się zdarzyć aktualizacje postaci. Tyle na dzisiaj.
Jya!


14 stycznia 2019 - 17:32 (Reptile)

Wieczór,
Nowe melodie znalazły się na stronie - BGM ButterPan Midi - jest paczką zawierającą skromnie kilka melodyjek (tylko 6), ale za to poważnie posiadają konkretne brzmienie, które zdecydowanie można wykorzystać do projektu. Melodie są bardzo lekki, spokojne oraz radosne dla ucha. Warto poświęcić odrobinę czasu na przesłuchanie tych kilku utworów.

A tak z innych ciekawych nowinek, to chyba wezmę się za pisanie. Parę projektów czeka na recenzje, więc poproszę o odrobinę cierpliwości - gdyż wygenerowanie tekstu trochę czasu mi zajmuje <(((~^)'
Jya!


13 stycznia 2019 - 19:00 (Reptile)

Wieczór,
Szybki wpis, absolutnie nie mam zamiaru się dzisiaj rozpisywać i rozczulać, gdyż brak na to czasu. Może jutro/pojutrze. Na dzisiaj na szybko zostają wrzucone nowe postacie z uniwersum Marvela - Avengers MV Heroes od GalacticGod. Kilka bohaterów głównych, kilka grafik SV_Actor (grafika podczas walki bocznej). Wszystko stylem pasującym do RTP RPGMV. Zasoby można znaleźć w RPGMV > Characters.
Jya!


12 stycznia 2019 - 21:28 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Dzisiej obiecana ostatnia paczka do RM95 dołączona do Chara Makera 95. Ta moim zdaniem jest najlepsza - w całości ukazuje oryginalny świetny styl, nie jest przeróbkami inych zasobów (jak po cześci poprzednie paczki) i ogólnie ładne są te zasoby. Jest tylko jedno ale - no mało tego jest. Co prawda chara i tilesy są całe wypełnione (zgodnie z limitami RM95, a nawet bardziej bo zrezygnowano z autotili), to jednak dzisiaj zostawia trochę niedosytu. I o ile elementów natury jest nawet dużo (choć drzewa mogłyby być większe) to elementów miejskich trochę brakuje... No ale może ktoś weźmie to jako podstawę i stworzy coś własnego.
No to pa!


11 stycznia 2019 - 17:20 (Reptile)

Wieczór,
Nie mam bladego pojęcia kiedy znajdę nieco więcej czasu, zdecydowanie coś trzeba będzie wyczarować, gdyż powoli ta sytuacja zaczyna mnie irytować <(((-=)>. Zamiast coś przy stronie konkretnego zrobić, czy też przy programach to oczywiście milion innych spraw się wciska (jak to w życiu bywa). Może to jest tylko chwilowe załamanie czasowe (mam taką nadzieję) - podtrzymując tradycję wrzucam aktualizacje dla programu muzycznego: Anvil Studio. Mieliśmy na stronie nieco przestarzałą wersję (2013) teraz jest nieco aktualniejsza 2018-12-01. W spakowanym zipie możecie znaleźć instalacje dla wersji Win.XP, Win7/8/10 32bit oraz 64bit.

Ostatnio zauważyłem, że dość sporo osób ma problemy z plikami dźwiękowymi, przez co projekty dużo ważą. Chyba mam zatem materiał na jakąś poradę lub artykuł... Kiedy ja go napiszę, pewnie niebawem, jak znajdę dodatkową godzinę między 4:00 a 4:30. Można życzyć powodzenia \(((A^) Jya!


10 stycznia 2019 - 14:36 (Reptile)

Ave,
Na szybko coś udało się wyskrobać, jakieś melodie (które obiecałem w poprzednim roku) z dość znanego anime: Sword Art Online. Za wiele ich nie ma - tylko 15 w formacie MIDI. Kilka utworów po przesłuchaniu zdecydowanie wymaga drobnego dostrojenia jak np. dodanie kolejnego instrumentu, co by wymagało użycia programu typu Midi Editor (znajdziecie u nas w dziale programy), no i oczywiście wypadałoby znaleźć tzw. Music Sheets dla wybranego utworu. Ale spokojnie znajdą się utwory które są znośne, dramatyczne jak i sentymentalne. Warto przyłożyć zatem ucho chociaż na parę minut.

A ja póki co nie mogę wejść ponownie na chata z powodu blokady (((-=), Nie ma to jak świetny dostawca internetu - trzeba będzie szukać jakiejś alternatywy, bo tak pracować się nie da. Jya!


9 stycznia 2019 - 14:48 (Reptile)

Ave,
Na stronę właśnie zostały dodane nowe skórki okna dla RPGVX autorstwa: Matseb (Zasoby > RPGVX > System Window). W zasadzie to jest kolejna paczka od Almostnoruby w tym miesiącu! Normalnie jestem szczęśliwy. Postanowienie jakie sobie wyznaczył Almostnoruby na ten rok - to właśnie awansowanie do Wielkiej Rady, gdyż wystarczy tej funkcji zwykłego zwiadowcy. I to jest świetna postawa. Najwidoczniej trzeba będzie się zabrać za redakcje i nieco ją zaktualizować. Kto pamięta, że jeszcze tym redaktorem jest - to w zasadzie ostatni miesiąc by coś zrobić (najlepiej z sobą).
Jya!


8 stycznia 2019 - 23:43 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Ostatnio wrzuciłem jeden zestaw który był dołączony do Character Makera 95, dzisiej na twierdzy ląduje kolejny. Tym razem głównym tematem tych grafik jest statek choć po za nim znajdzie się tam też parę typowych płytek. Fajne jest też to że stylowo zestaw ten pasuje do świetnych grafik: Makoto MCHIP, które od dłuższego czasu już mamy na twierdzy, więc można skleić sobie na prawdę świetny zestaw. Nowość w dziele paczek z RM95. A z samego programu zostanie jeszcze jeden zestaw grafik (przynajmniej z tych z RM95...), ale to wrzucę kiedy indziej - jedno mogę zdradzić - jakościowo zacząłem od najgorszej (ten sci-fi) a skończę na prawdę na najlepszej... No na dzisiej to tyle. Wam Pa!


7 stycznia 2019 - 17:55 (Reptile)

Ave, wieczór
Tak jakoś wyszło, że znowu ja wrzucam kolejne materiały graficzne. Ponownie od tego samego autora - GalacticGod, który tym razem wykonał postacie z animowanego serialu Marvela: Fantastic Four (Fantastyczna 4). Można znaleźć główne postacie, jak i przeciwnika: Dr.Doom. Pak zawiera charactersy jak i postacie podczas walki bocznej (SV_Actor).
Zestaw grafik można znaleźć w dziale z zasobami RPGMV > Charactersy
Jya!


6 stycznia 2019 - 16:22 (Reptile)

Ave,
Po wczorajszym rozpisaniu się, nie mam na nic ochoty i miałem cichą nadzieję, że coś się pojawi dzisiaj, ale pewnie nic z tego nie będzie. Dlatego za wczasu wrzucam już nowe materiały na stronę: Charactersy dla RPGMV głównych bohaterów z filmu Star Trek którymi autorem jest GalacticGod. Osobiście, nie do końca popieram technikę jaką autor stosuje, ale niech będzie. Sprawa oczywista - postacie tylko do projektów nie komercyjnych. Jya!


5 stycznia 2019 - 10:10 (Reptile)

Ave,
Nie mam ochoty pisać tego podsumowania (nie mam pomysłu jak się za to nawet zabrać), zdecydowanie przydał by się jakiś kronikarz do pomocy. Rok 2018, jest pierwszym rokiem w historii strony, gdzie dziennie pojawiały się wiadomości. Wiadomo: głównie materiały graficzne, muzyczne, dźwiękowe, ale od czasu do czasu też wpadło coś ciekawszego -gra, program. Malutkie streszczenie przebiegu poprzedniego roku:
  * Styczeń - 31 newsów w głównej mierze zasoby do makerów, parę skryptów. W tym miesiącu walczyli: Reptile, Krisuroku, Dragon Kamillo, Almostnoruby i gościnnie Crimson

  * Luty - 28 newsów, ponownie materiały: zasoby graficzne jak i skrypty; walczyli: Reptile, Krisuroku, Almostnoruby oraz Kitabake - oklaski za recenzje dla gry Podziemia: Człowiek

  * Marzec - 31 newsów - materiały, skrypty, informacje makerowe (RM95), nowy program G-NSF do odczytywania plików NSF i możliwość eksportowania wybranych dźwięków do pliku *.WAV. Wojownicy miesiąca marzec to: Reptile, Krisuroku, Dragon Kamillo, gościnnie EnterVPL (strona do generowania pseudonimów)

  * Kwiecień - 30 newsów, materiały, skrypty, ale też nie zabrakło pewnej odskoczni w postaci: naprawiania kodu strony przy dziale z grami, zapowiedzi polskiej wersji RPGMV, oraz zarchiwizowanie padniętej księgi gości.Wszystko to udało się przygotować dzięki: Reptile, Dragon Kamillo, Almostnoruby gościnnie Haxo (zapowiedź projektu)

  * Maj - 31 newsów, materiały, skrypty (dla RPGVXAce - skrypt na dodatkowe formaty muzyczne, warto zobaczyć) przygotowanie działu dla RPGMV, drobne poprawki przy skrypcie z chatem (bo coś strzeliło), przywrócenie księgi gości Dzielnie walczyli przez ten miesiąc: Reptile, Dragon Kamillo, Almostnoruby

  * Czerwiec - 30 newsów - poprawki przy niektórych tekstach (interpunkcja i ortografia - thx Anusek!), materiały, skrypty, oraz nowa gra GRIMORUM (recenzja by PInroz) Newsy w czerwcu pojawiły się dzięki: Reptile, Almostnoruby gościnnie Anusek oraz PInroz

  * Lipiec - 31 newsów - masa grafik dla RPGVX, odrobina dźwięków i muzyki. A najciekawsze to odświeżenie działu kompendium dzięki Asayake! W tym miesiącu walczyli: Reptile, Dragon Kamillo, gościnnie Haxo, Asayake

  * Sierpień - 31 newsów - poprawianie działu archiwum, skrypty, materiały graficzne oraz nowa gra: Lovro i Vesna.. Podziękowania dla: Reptile, Tepe, Almostnoruby

  * Wrzesień - 30 newsów i jak to zwykle bywa materiały graficzne, materiały muzyczne oraz programik Midi Editor (do edycji MIDI), poprawianie archiwum oraz odsłona pierwszego wydania polskiej wersji RPGMV. Miesiąc wrzesień zawdzięczacie: Reptile, Dragon Kamillo

  * Październik - 31 newsów - nowe melodie, grafiki, skrypty, jak i gry! Nowe gry: Lone Wolf Treat, Friendly Bunny Mochi, Teatr Arymana, Clever Fox Moxie. Podziękowania dla: Reptile, Dragon Kamillo (Awans do Wielkiej Rady), Almostnoruby

  * Listopad - 30 newsów - materiały graficzne, aktualizacja niektórych programów na stronie, a także pojawienie się nowego programu PENCIL2D (program do animacji), poprawianie archiwum. Aktywni przy stronie: Reptile, Dragon Kamillo

  * Grudzień - 31 newsów - tak tak materiały graficzne, ale najważniejsza modyfikacja tego miesiąca to wprowadzenie opcji wyszukiwarki w dziale z grami. W tym miesiącu materiały przygotowali: Reptile, Dragon Kamillo, gościnnie: Haxo
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej akcji - 2018 to faktycznie wypadł rok cudów. Nie potoczyło się zgodnie z moim zamysłem (i można powiedzieć, że akcja nie do końca wypaliła). Na to wszystko patrzę natomiast z pozytywnej strony > na stronę zostało dodane masa zasobów, niektóre na poważnie można zaliczyć do wysokiej klasy. Kilka ciekawych programów jak i w końcu wyczekiwane RPGMV.

Czy uda się powtórzyć rok cudów? Nie wiem. Chyba zależy od was drodzy makerowcy - od waszej aktywności. Szczerze to fajnie by było (miło to wygląda na stronie, a jeszcze lepiej jak prace nie są przygotowywane tylko przez jedną osobę). W każdym razie, chciałem zwiększyć ilość newsów jak i materiałów na stronie (co poniekąd się udało), natomiast w tym roku mam nieco inne plany przy których chciałbym się skupić (może kolejne nowe wydanie makerów, drobna przebudowa strony). Zobaczymy co z tego wyniknie... Na chwilę obecną postaramy się podtrzymać rok cudów. A swego czasu dobrze by było ruszyć z jakimś spotkanie na chatcie... A najlepiej to może spotkanie redakcyjne zrobić (((-=)

Jakby co, tyle z podsumowania, nie wyszło jakoś za specjalnie - przepraszam. Następnym razem postaram się nieco lepiej to napisać (o ile będzie taka okazja). Do następnego razu,
Jya!


4 stycznia 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
A miałem napisać jakoś godzinkę później. Trochę dziwne, że znowu piszę o tej porze - ale ważne, że się mieścimy w czasie. Materiały w zasadzie dostępne od wczoraj a są to tilesety od K.A.O.S'a dla RPGVXAce zwane KAOS - Plants n natures. Taka nazwa gdyż paczka składa się z samych tilesetów zawierających właśnie jakieś drzewka, roślinki, winorośla itp. zieleniny. Tak, można znaleźć parę innych elementów, ale to są drobne wyjątki. Do zobaczenia jutro,
Jya!


3 stycznia 2019 - 23:56 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Reptile zdecydował że spróbujemy dalej pociągnąć z tymi newsami, więc ciągnę...
Dzisiej wrzucam do paczek z RM95 grafiki w klimatach bardziej sci-fi - jakiś kosmos i inne roboty. Komplet chara + 4 mchipy, norma, innego typu grafiki ciężko znaleźć specjalnie pod RM95, więc trzeba coś samemu sobie więcej skombinować. Choć kto wie może uda się jeszcze wyczarować jakąś paczkę pasujących teł walki, potworów i animacji - choćby z gierki Knight Blade, ale to kiedy indziej.
No na dzisiej to tyle. Wam Pa!


2 stycznia 2019 - 12:20 (Reptile)

Ave,
Praktycznie w samo południe. Miałobyć podsumowanie roku, ale nie wyszło <(((-^)'', trochę tam tekstu niestety będzie więc prawdopodobnie podsumowanie dopiero jutro jakieś uda mi się wyczarować. Ale ale! ''Nowy rok - nowy ja'', znacie to? Właśnie Almostnoruby postanowił, że będzie częściej załatwiać różnego rodzaju paczki, tak na dzisiaj wrzucamy efekty przejścia walki dla RPGXP jak i RPGVX/VXAce od autora Matseb. Efekty nieco mieszczą się w klimaty Sci-Fi, ale nie zabraknie tradycyjnych przejść. Udanych transferów.
Jya na!


1 stycznia 2019 - 16:30 (Reptile)

Ave,
Tym razem przyszedł na mnie czas, aby złożyć wam życzenia noworoczne. Zdrowia, szczęścia i pieniędzy - chyba tego życzymy najbardziej (i mało kiedy to się sprawdza). Może najlepszym życzeniem będzie wyjście z poziomu arcy maga co dla niektórych, a inni by to tego poziomu nie dotarli (((_^). A tam będę się rozpisywał, - wezmę przykład z innej ekipy i powiem: Nawzajem!

Oczywiście korzystając z okazji, całe newsy z grudnia zostały przeniesione do archiwum. Kto jeszcze nie czytał, to zapraszam - 2018 to jest rok, gdzie newsy pojawiały się codziennie, więc jest co czytać, a podsumowanie do tego napiszę innym razem. Teraz wypada wypocząć po sylwestrze.

Przypominam o akcji na forum, na najlepszą grę roku 2018! Koniecznie zaglądnijcie tam, by pocisnąć swoje 3 grosze do tematu. Jya na!