...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 35 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


Chibi Maker

Autor: Gen8
Strona: (odwiedź stronę)
Licencja: Freeware
Wersja: 1.1
Język: Angielski
Rozmiar: 2 MB
Informacje dodatkowe:
plik *.SWF (flash)

DOWNLOAD


Z ręki tego samego autora co Anime Face Maker- ukazuje się kolejny generator, Chibi Maker. Aplikacja zawiera w sobie kilkanaście elementów z każdej kategorii. W banalny sposób można otrzymać całą postać, która może posłużyć np. jako battler (grafika podczas walki) albo jako wielki faceset podczas dialogów.

W zasadzie każdy sam może określić, do czego wygenerowana postać mu się przyda. A wytworzone prace są w wersji CHIBI (wyraz zaczerpnięty z slangu japońskiego oznaczającego małe dziecko/niską osobę, albo po prostu urocze(sweetaśne!)).

Aplikacja jest o wiele bardziej rozbudowana, gdyż posiada bardzo dużo elementów do wyboru, w tym nawet możliwość wyboru zarówno pierwszego, jak i drugiego koloru (!), co w generatorach jest naprawdę rarytasem.

Możliwa jest zmiana ciała (rodzaj skóry, oczy, usta, dodanie ekspresji, czy też innych elementów), włosów (rodzaj fryzury, brody, brwi), ubrania (kurtki, koszuli, stroju, rękawiczek, bielizny podstawowej), dolnej części garderoby (spódniczki, spodnie, skarpetki, buty, majtki) oraz akcesoriów, które można założyć na głowę, twarz, plecy, szyję czy ręce.

Nowością jest opcja wyeksportowania pracy do pliku *.JPG za pomocą przycisku SAVE, jednak jeżeli chcemy rezultat wykorzystać do celów projektu, to trzeba będzie i tak przerobić pracę w programie graficznym, a następnie wyeksportować do odpowiedniego formatu.

Główne okno aplikacji, mimo iż jest w języku angielskim, ba radzo domyślny wygląd, i raczej nie sprawi problemów w generowaniu postaci.
Niestety w programie jest dostępna tylko jedna poza, można za to zmieniać mimikę twarzy i nakładać emocje, takie chociażby jak zawstydzenie. Wszystkie postacie zostały wyeksportowane z programu za pomocą przycisku SAVE. Tutaj kilka postaci z gier i anime, ciekawe czy ktoś jest w stanie odgadnąć bez błędu wszystkie 4 (^~^)


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024