...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 49 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Informacje

Download

W dziale download są przechowywane pliki, które można spokojnie zapisać na dysku swojego komputera (oczywiście, następnie cieszenie się nimi). Pliki są różnych rozmiarów, niektóre mają KB, niektóre MB. Chyba głównie to MB, ale staramy się zawsze, by pliki nie były za duże. Wiadomo, niektóre pliki (jak np. gry) nie zależą od nas, tylko do twórcy.

Aby było ważne: pliki są przechowywane na serwerze mediafire (trudno nie zauważyć), mamy tam darmowe konto, za co jesteśmy wdzięczni. Nie wymagamy od użytkowników jakiś pieniędzy za to, że możecie plik pobrać czy coś w tym stylu. Jedynie musicie przecierpić to, że pliki nie pobieracie bezpośrednio ze strony, tylko musicie wejść na jakiś dziwaczny link mediafire=tutaj jakiś dziwaczny kod.

Kolejna ważna informacja: serwer mediafire jest wyposażony w antywirusa. Co to oznacza, że teoretycznie użytkownicy nie mogą zamieścić tam jakiegoś zainfekowanego wirusem pliku. To, że w jakiś nadzwyczajnych sytuacjach program antywirusowy czepia się programu RPG Maker, czy jakiś innych plików pobranych z strony (gry, projekty, zdarzeniówki), to najwyraźniej jest problem programu antywirusowego (na chłopski rozum: program się nie zna). Więc nie ma powodów do jakiejś niepotrzebnej paniki. Nikt tutaj nikomu nie chce utrudnić życia.

Dalej, pliki zazwyczaj są pakowane w pak ZIP, RAR albo 7z, czasami jak nie ma sensu to po prostu sam skompresowany przez program RM plik projektu w postaci EXE. Aby rozpakować pobrane pliki (ZIP,RAR,7z), przydał by się jakiś program (darmowy program 7z, inny program Winrar - tylko, że ten już nie jest darmowy).

Czy z materiałów można korzystać do woli? Tak. Są tylko małe granice, zdrowego rozsądku jak np. Nie można na pobranych materiałach w żaden sposób zarabiać (nie wyrażamy na to zgody - darmo otrzymaliście, darmo też dajecie, proste).

A czy przerabiać można? Jeżeli potrzebuje tego twój projekt, jasne jak najbardziej, ale fajnie by było zamieścić (w tym swoim projekcie) jakieś informacje, podziękowania dla autora materiałów, komuś za pomoc, adres strony. To nie jest konieczne, ale jednak miło by było coś takiego zobaczyć (powiedzmy to jest znak dla redaktorów i innych, że to co robią: pomoc, materiały, nie jest bez sensu i w jakiś sposób się przydaje).


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024